Nové orientační body nejen pro cyklisty


Nové  orientační body nejen pro cyklisty

 

Cyklisté i  turisté projíždějící Šternberkem najdou ve městě nové orientační body, které jim ukáží, kam se vypravit a co ve Šternberku navštívit! Informačních tabulí je nově celkem pět, a to v centru města u laviček před radnicí,  u rybníka v Dolním Žlebu a na vybraných příjezdech  do města ve směru od Olomouce, Lužic a Babic. Pohodlně  návštěvníky navedou od vjezdu  až do centra k tomu nejlepšímu, co Šternberk nabízí. A jaké  informace na tabulích najdete? Zorientujete se v místě, kde se nacházíte, díky mapě neminete hrad, kostel, klášter ani  přírodní zajímavosti a relaxační zónu s rybníkem.            

 

Instalace tabulí byla financována prostřednictvím projektu MAS Šternbersko zaměřeného mimo jiné na pořízení nabíječek na elektrokola. Ty jsou ve Šternberku umístěny v informačním centru a na budově kulturního domu v  Masarykově ulici. Dále se také nacházejí v obcích Bohuňovice, Huzová a Moravský Beroun.

Zařízení nabíjí baterie Shimano, Bosch a univerzální nabíjecí porty pak většinu elektrokol na trhu. K dispozici jsou navíc ještě čtyři zásuvky pro připojení vlastních nabíječek ostatních systémů.

Stanice jsou instalovány na těchto místech:

1) Šternberk MKZ: https://mapy.cz/s/celodefufo

2) Šternberk IC: https://mapy.cz/s/cefuduheju

3) Bohuňovice - Centrum zdraví: https://mapy.cz/s/berusotoza

4) Huzová - obecní úřad: https://mapy.cz/s/pacumofoke

5) Moravský Beroun - zahrádka restaurace R-klub: https://mapy.cz/s/bukorebeke

 

Nabíječky jsou osazeny na podkladových panelech s mapami sloužícími pro plánování tras a orientaci v terénu. K jednotlivým nabíječkám byly v rámci projektu pořízeny také stabilní stojany na kola.

Partnery projektu jsou město Šternberk, obce Bohuňovice, Huzová a Moravský Beroun a  Mikroregion Šternbersko.

 

Projekt byl realizován za finanční podpory Olomouckého kraje.

Vítejte ve Šternberku!